Weterynaria

Finansowanie zabiegów weterynaryjnych na raty

Niezależnie, czy mówimy o domowym pupilu, czy zwierzęciu hodowlanym, wizyta u weterynarza może okazać się bardzo kosztowna. Coraz częściej koszty specjalistycznych zabiegów weterynaryjnych przekraczają kwotę tysiąca złotych, a w przypadku zwierząt dużych, jak np. konie, nawet kilku tysięcy.

Poza samym zabiegiem, często niezbędne okazują się dodatkowe akcesoria, leki czy też rehabilitacja, co znacznie podnosi koszt leczenia. W sytuacji, kiedy suma kosztów leczenia naszego pupila przekraczają nasze możliwości, lub po prostu nie chcemy ich jednorazowo ponosić, najlepszym rozwiązaniem staje się rozłożenia kosztów weterynaryjnych na raty.

O tym, ile kosztuje weterynarz, możesz przeczytać w naszym artykule klikając w ten link

Na czym polega pożyczka na weterynarza?

Każdy zabieg wykonywany w klinice weterynaryjnej może zostać rozłożony na raty. Nie ma znaczenia ani gatunek zwierzęcia, ani rodzaj schorzenia. Wystarczy aby zabieg był wykonywany w profesjonalnej klinice weterynaryjnej.

Efimea oferuje także możliwość refinansowania, czyli możliwość rozłożenia już poniesionych kosztów leczenia zwierząt. Będzie ono szczególnie przydatne w sytuacji, kiedy miała miejsce seria zabiegów, lub koszty po-zabiegowe są dosyć wysokie. O szczegóły można zapytać naszego Doradcy.

Jak wygląda procedura finansowanie zabiegów weterynaryjnych.

Aby uzyskać kredyt lub pożyczkę na leczenie zwierząt, stosuje się procedurę identyczną jak w przypadku finansowania leczenia ludzi.

Wystarczy ustalić z lekarzem weterynarii koszt zabiegu i termin, następnie wypełnić wniosek, wybierając na ile rat chcielibyśmy ten koszt rozłożyć. Jeśli poza zabiegiem, niezbędne są dodatkowe drogie leki lub rehabilitacja, można dodatkowo sfinansować koszty około zabiegowe nawet do 20% wartości zabiegu.

 

Wypełnij formularz

Jakie zabiegi weterynaryjne można rozłożyć na raty

W Programie Finansowania Zdrowia Efimea nie ma znaczenia rodzaj wykonywanego zabiegu. Jedynym warunkiem jest to, aby był on wykonywany przez lekarza weterynarii.

Poniżej znajdą Państwo przykłady najczęściej finansowanych zabiegów.

Oczywiście wymienione lista nie wyczerpuje listy zabiegów weterynaryjnych które można rozłożyć na raty. Także wskazane koszty mogą być różne w zależności od wybranej Kliniki.

Najczęściej finansowane koszty zabiegów weterynaryjnych:

Procedura Koszt
dysplazja stawu biodrowego – pektinektomia młodego psa od 650 zł za jeden zabieg
leczenie nowotworów od 1000 zł
leczenie chorób odkleszczowych od 700 zł
zabieg po skręcie żołądka od 500 do 700 zł
zwrot kosztów wielodniowej hospitalizacji od 150 zł za dzień
leczenie laboratoryjne od 150 zł za wizytę
dializa nerek od 150 zł za jedno badanie
sterylizacje dużych psów od 100 do 600 zł(w zależności od wagi)

Masz pytania ? Skontaktuj się z nami

Wyślij pytanie

lub zadzwoń

+48 71 88 98 600