zabiegi odmladzajace i przeciwzmarszczkowe

Zabiegi odmładzające i przeciwzmarszczkowe – jakie są możliwości?

Ludzie zwracają uwagę na wygląd. Być może to nieco brutalne i niekoniecznie fair, ale taka jest rzeczywistość. Tak samo jak lubimy otaczać się ładnymi przedmiotami, kupować elegancko opakowane produkty, wybierać modne ubrania, tak samo chętnie przebywamy w towarzystwie zadbanych ludźmi. I choć pozornie staramy się przekonać, że „najważniejsze jest wnętrze, a wygląd się nie liczy”, to doskonale wiemy, że aby coś osiągnąć musimy wyglądać na osoby atrakcyjne, energiczne i eleganckie. Przepustką do sukcesu w życiu zawodowym i osobistym jest więc bardzo często młody, świeży wygląd.

 

Kult młodości

Żyjemy w czasach, w których hołduje się młodości. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna i kosmetyka sprawiają, że nie trzeba z rezygnacją poddawać się upływowi czasu. Coraz większa dostępność klinik medycyny estetycznej i kosmetologii oraz przystępne ceny zabiegów sprawiają, że ich popularność, szczególnie wśród kobiet, rośnie z dnia na dzień.

Najlepsze zabiegi odmładzające

Szerokie spektrum zabiegów pozwala wybrać skuteczne zabiegi odmładzające twarz i ciało, odpowiednie dla każdego pacjenta – zarówno pod kątem stanu zdrowia, oczekiwanego efektu, jak i możliwości finansowych. Bez wątpienia najbardziej znanym zabiegiem przeciwzmarszczkowym jest wypełnianie zmarszczek toksyną botulinową, czyli botoksem. Jest to zabieg szybki, bezbolesny, bezpieczny i stosunkowo tani. Podobną popularnością cieszy się kwas hialuronowy. Zabiegi przeciwzmarszczkowe z zastosowaniem tej substancji dają natychmiastowy efekt nawilżenia i wygładzenia skóry. Z pomocą kwasu hialuronowego wykonuje się między innymi lifting dermatologiczny zwany też miękkim liftingiem.

Spektakularne efekty odmładzające daje z kolei zabieg przeciwzmarszczkowy z wykorzystaniem lasera frakcyjnego. Laser powoduje powstawanie w skórze mikroskopijnych otworków, zmuszając skórę do regeneracji oraz produkcji elastyny i kolagenu. Efektywne odmładzanie twarzy i szyi jest też możliwe dzięki falom radiowym. Powodują one kurczenie się i napinanie włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra odzyskuje jędrność i gładkość. Efekty można zobaczyć już po jednym zabiegu!

Wśród zabiegów, które skutecznie odmładzają, ale jednocześnie nie zmieniają radykalnie rysów twarzy jest też tzw. wampirzy lifting. Ten kontrowersyjnie nazywany zabieg to nic innego jak wstrzykiwanie pod skórę osocza bogatopłytkowego, pozyskanego z krwi samego pacjenta. Taki zabieg powoduje intensywną regenerację skóry i – co ważne – może być stosowany w przypadku tak wrażliwych miejsc jak skóra powiek czy dekoltu. Oprócz wspomnianych, stosunkowo mało inwazyjnych zabiegów kosmetologii i medycyny estetycznej, mamy również do wyboru cały szereg operacji plastycznych. Do najchętniej wykonywanych operacji bez wątpienia należy operacyjny lifting twarzy i szyi.

Koszty zabiegów

Choć zabiegi odmładzające na twarz doskonale wpływają na wiele aspektów życia pacjentów, to nie są one w żaden sposób finansowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Chcąc wykonać zabiegi odmładzające na twarz należy to zrobić we własnym zakresie, korzystając z prywatnych gabinetów i klinik. Pomocny w tym wypadku może okazać się Program Finansowania Zdrowia Efimea, w ramach którego możemy uzyskać potrzebną kwotę, a następnie spłacić ją w ramach korzystnych, dopasowanych do naszych możliwości, rat. Dla przykładu, laserowy lifting twarzy, którego koszt to ok 2500 zł, można spłacać w ratach w wysokości 128 zł miesięcznie.

Masz pytania ? Skontaktuj się z nami

Wyślij pytanie

lub zadzwoń

+48 71 88 98 600

Warto wiedziećZobacz wszystkie