kredyt medyczny_Efimea

Rehabilitacja po kontuzji – jak ją skutecznie sfinansować?

Kontuzja to koszmar sportowca, zarówno zawodowego, jak i amatora trenującego dla zdrowia i własnej satysfakcji. Nawet niewielki uraz potrafi skutecznie utrudnić treningi, a poważniejszy uszczerbek może skończyć się wielomiesięcznym, a nawet dożywotnim wyeliminowaniem ze sportowego życia. Niekiedy jedynym ratunkiem okazuje się długotrwała i kosztowna rehabilitacja. A wtedy kredyt medyczny to najkorzystniejsze rozwiązanie.

 

Najlepszym sposobem leczenia jest zapobieganie!

Odpowiednia rozgrzewka, przystosowanie odzieży (np. obuwia) do panujących warunków oraz przestrzeganie ogólnych zasad bezpieczeństwa to kluczowe elementy zapobiegania kontuzjom. Urazy mogą Cię wiele kosztować – i to nie tylko pieniędzy, ale nawet całą karierę, bo chociaż rehabilitacja sportowa jest bardzo skuteczna, to jednak cuda nadal są poza zasięgiem medycyny.

 

Pamiętaj o dobrym ubezpieczeniu

Prywatna rehabilitacja jest stosunkowo droga, zwłaszcza w przypadku rozległych kontuzji, przy których fizjoterapia przebiega wieloetapowo i z udziałem dużego grona specjalistów – fizjoterapeutów, lekarzy, specjalistów medycyny sportowej itd. Ubezpieczenie sportowe i NNW to podstawowe zabezpieczenie każdego sportowca – amatora i zawodowca. Polisapokryje część kosztów leczenia i rehabilitacji, ale nawet w takim przypadku może się okazać, że będą to kwoty niewystarczające. Wtedy warto rozejrzeć się za korzystnym kredytem medycznym, z pomocą którego sfinansujesz prywatną rehabilitację sportową.

 

 

Kredyt medyczny na rehabilitację sportową

Nie ma co się oszukiwać i liczyć na zabiegi fizjoterapeutyczne, jakie są finansowane z państwowej opieki zdrowotnej. Te mogą przynieść korzyści w przypadku niewielkich urazów, szczególnie u osób nietrenujących zawodowo. Jednak czekanie w kolejce miesiąc, dwa lub pół roku na godzinę zabiegów dziennie (lub tygodniowo) to tylko strata czasu. Jeżeli odpowiedniego leczenia nie otrzymasz jak najszybciej po kontuzji, to powrót do dawnej sprawności może być niestety bardzo utrudniony. Ideałem byłoby, gdyby pacjent trafił do centrum rehabilitacji sportowej, gdzie zostanie wdrożony kompleksowy plan rehabilitacyjny. W jego skład, w zależności od typu kontuzji, wchodzą takie zabiegi jak:

  • ćwiczenia izometryczne,
  • kinezyterapia,
  • masaże,
  • jonoforeza,
  • leczenie polem elektromagnetycznym,
  • hydroterapia,
  • krioterapia,
  • balneoterapia itd.

Niejednokrotnie skomplikowane kontuzje wymagają nie jednego, ale całego cyklu zabiegów. Kompleksowa rehabilitacja skutkuje skuteczniejszym leczeniem, ale też jej koszt będzie wzrastał z każdym typem zabiegów.

 

Czy jest coś cenniejszego niż zdrowie?

W momencie, gdy stajesz przed wyborem: rezygnacja z kariery sportowej lub kontynuacji pasji sportowej, albo długotrwała rehabilitacja i kredyt medyczny, co wybierzesz? Zresztą, przecież nie musisz uprawiać sportu zawodowo. Każdy, kto rekreacyjnie biega, pływa, gra w piłkę lub uprawia dowolny, innego rodzaju sport wie, jak ważna jest sprawność fizyczna. Przygotowaliśmy więc korzystną ofertę pożyczki z Programu Finansowania Zdrowia Efimea. To rozwiązanie, które pozwoli Ci skorzystać z wszystkich możliwości, jakie daje centrum rehabilitacji sportowej.

Masz pytania ? Skontaktuj się z nami

Wyślij pytanie

lub zadzwoń

+48 71 88 98 600

Warto wiedziećZobacz wszystkie