porod w prywatnej klinice

Poród w prywatnej klinice – co musisz wiedzieć?

Poród to jeden z najważniejszych momentów w życiu kobiety. W tym czasie niezwykle ważne jest poczucie bezpieczeństwa, indywidualną opiekę, komfort oraz intymność. Niestety dość często brakuje tego w publicznych szpitalach i dlatego coraz częściej kobiety wybierają poród w prywatnej klinice. Co musisz wiedzieć, nim zdecydujesz się na takie, nomem omen, rozwiązanie?

 

Zalety i wady

Jednoosobowe sale porodowe, komfortowe pokoje poporodowe z łazienkami, miła atmosfera, to tylko niektóre z zalet klinik prywatnych. Znacznie ważniejsze jest to, że na dyżurze znajdują się nie tylko położnicy, ale też lekarze ginekolodzy i anestezjolodzy, a nawet neonatolodzy. Ponadto pakiet porodowy zazwyczaj obejmuje nie tylko sam poród, ale też kompleksową opiekę okołoporodową nad matką i dzieckiem.

Personel w klinikach stara się też spełniać wszelkie życzenia kobiet. Dlatego właściwie każda prywatna klinika porodowa zapewnia możliwość porodu rodzinnego, cięcia cesarskiego na życzenie, możliwość wyboru sposobu porodu i pozycji podczas parcia, a nawet słuchania ulubionej muzyki! Klimatyzacja, nawilżanie powietrza, internet, wygodne łóżka porodowe – to tylko niektóre z udogodnień. Pacjentki są też na bieżąco informowane o przebiegu porodu oraz o stosowanych procedurach. Bez problemu wykonuje się znieczulenie zewnątrzoponowe, a sam poród odbywa się bez zbędnego pośpiechu. Jeśli nie ma komplikacji to zaraz po porodzie, rodzina ma też zapewniony kontakt z dzieckiem. Wszystko to sprawia, że prywatne kliniki mają doskonałe opinie pacjentek i ich rodzin.

Prywatne kliniki położnicze w Polsce zapewniają bardzo wysoki standard, jednak nie zawsze są najlepszym wyborem, szczególnie jeśli w trakcie ciąży pojawiają się poważniejsze komplikacje. Nie wszystkie kliniki są wyposażone w sale intensywnej opieki medycznej nad noworodkami, z zaawansowaną aparaturą. Niemniej jednak warto pamiętać, że wśród publicznych szpitali tylko nieliczne mają najwyższy – trzeci stopień referencyjności, a więc należą do wysoce specjalistycznych. Dlatego, jeśli ciąża przebiega prawidłowo, to poród w prywatnej klinice będzie zdecydowanie dobrą decyzją.

 

porod w prywatnej klinice_2

 

Ile kosztuje poród w prywatnej klinice?

Cena porodu w prywatnej klinice waha się w zależności od standardu poszczególnych placówek, od zakresu usług ujętych w pakiecie porodowym oraz od liczby wybranych usług dodatkowych. Minimalną kwotą, z którą należy się liczyć, decydując się na poród w prywatnej klinice położniczej w Polsce, jest 6 000 zł. Jednak dla wielu kobiet wysokie standardy opieki, szacunek i wsparcie personelu medycznego w tych ważnych chwilach są wręcz bezcenne. Szczególnie w kontekście przepełnionych porodówek, przepracowania lekarzy i położnych oraz niskiego standardu wyposażenia placówek publicznych.

Niezależnie od tego, którą klinikę położniczą wybierzecie i niezależnie od kosztu porodu oraz opieki medycznej, warto pamiętać, że poród w prywatnej klinice można sfinansować z pomocą naszych Programów Finansowania Zdrowia Efimea. Dogodne raty nie obciążą budżetu domowego, a Wy będziecie mieli zapewniony najwyższy standard opieki medycznej podczas szczególnego okresu, jakim jest przyjście na świat Waszego dziecka.

Masz pytania ? Skontaktuj się z nami

Wyślij pytanie

lub zadzwoń

+48 71 88 98 600

Warto wiedziećZobacz wszystkie