operacyjny lifting twarzy

Operacyjny lifting twarzy i szyi – co warto o nim wiedzieć?

Lifting twarzy i szyi jest bez wątpienia jedną z najbardziej skutecznych metod odmładzania wyglądu. Choć jest to dość skomplikowany zabieg chirurgiczny, to chętnie korzystają z niego kobiety i mężczyźni na całym świecie. Lifting przynosi wyraźne i trwałe efekty, które utrzymują się nawet 10 lat!

 

Czy kiedyś zastanawiałaś się, na czym dokładnie polega operacyjny lifting twarzy, jaka jest cena zabiegu, kto może z niego skorzystać, jakie są wskazania i przeciwwskazania, a także jak należy przygotować się do zabiegu? Jeśli tak – koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Face lifting  jednym z najbardziej wymagających zabiegów chirurgii plastycznej

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja, w trakcie której należy poinformować lekarza o przebytych i aktualnych chorobach, operacjach, a także o wykonywanych wcześniej zabiegach z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. W zasadzie każdy może skorzystać z liftingu, o ile na przeszkodzie nie stanie stan zdrowia. Przed operacją konieczne jest wykonanie zaleconych badań na czele z morfologią krwi, badaniem układu krzepnięcia i poziomu glukozy, jak również udanie się do stomatologa w celu wyleczenia zębów i usunięcia kamienia nazębnego. Jednocześnie warto wiedzieć, że przeciwwskazaniem do liftingu operacyjnego jest między innymi cukrzyca, nadciśnienie i stany zapalne skóry. Kilka tygodni przed operacją należy bezwzględnie unikać opalania się na słońcu i w solarium. Trzeba też skonsultować z lekarzem sposób przyjmowania leków i jedzenia w dniu zabiegu. Do kliniki w dniu operacji należy przyjść bez makijażu, bez wcześniejszego nakładania kremów, a w przypadku mężczyzn – z ogoloną twarzą.

Operacja wykonywana jest pod narkozą i trwa od dwóch do pięciu godzin. W trakcie zabiegu chirurg precyzyjnie nacina skórę i delikatnie naciąga ją, a także nacina i przesuwa osłaniającą mięśnie powięź, dzięki czemu modyfikuje rysy twarzy. Następnie lekarz odcina nadmiar skóry i zakłada szwy.

Zalecenia pozabiegowe i rekonwalescencja

Zazwyczaj pacjent pozostaje w klinice od trzech do pięciu dni. W tym czasie zmienia się opatrunki, usuwa się dreny i podaje leki przeciwbólowe. Stopniowo znika opuchlizna i zasinienie, choć obrzęk utrzymuje się jeszcze do dwóch tygodni po zabiegu. Po kilku dniach od opuszczenia kliniki usuwane są szwy. Przez pierwsze tygodnie po zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego, wizyt w saunie, kąpieli w wannie, opalania się, a także przebywania na mrozie. Należy tez nakładać na twarz i szyję maść natłuszczającą.

Zalety zabiegu

Pierwsze rezultaty zauważalne są bezpośrednio po operacji, choć ostateczny efekt widoczny jest po kilku tygodniach. Dzięki zastosowanej metodzie twarz nie traci naturalnego wyglądu i mimiki, natomiast blizny są ukryte na linii włosów, przez co są niemal niewidoczne. Skóra odzyskuje sprężystość, zmarszczki zostają wygładzone, a kontur twarzy jest wyraźnie poprawiony.

Lifting twarzy a psychika pacjenta

Pacjenci po zabiegu liftingu twarzy i szyi nie tylko wyglądają młodziej, ale także tak się czują. A to korzystnie wpływa na psychikę. Poprawa wyglądu sprawia, że osoby te są odbierane jako młodsze, bardziej atrakcyjne i pewne siebie. Tym samym zabieg wpływa pozytywnie na życie osobiste i zawodowe pacjentów – nie dziwi więc, że w temacie liftingu twarzy opinie są pozytywne. Oczywiście lifting szyi i twarzy nie należy do najtańszych, bo ceny wahają się od czterech do nawet dwudziestu pięciu tysięcy złotych, jednak w wielu przypadkach warto rozważyć jego wykonanie.

Średnia cena za lifting operacyjny twarzy i szyi to ok. 10 tys. zł, zaczynając od 3 000 zł, a kończąc na 25 000 zł. By łatwo oszacować, ile środków potrzebujemy i jakie raty będą dla nas najdogodniejsze, warto skorzystać z kalkulatora.

Face lifting, podobnie jak większość innych operacji i zabiegów estetycznych, nie jest refundowany przez NFZ, ale istnieje możliwość sfinansowania liftingu na korzystnych warunkach w inny sposób. Sprawdź naszą ofertę pożyczek celowych na planowane zabiegi – dzięki minimum formalności i atrakcyjnym ratom dopasowanym do Twoich możliwości finansowych, młodszy wygląd, poprawa jakości życia i realizacja marzeń jest na wyciągnięcie ręki.

Rodzaj zabiegu Przykładowa cena Przykładowa rata
Lifting operacyjny twarzy i szyi od 4500 zł od 167,92 zł*

*Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla reprezentacyjnego przykładu wynosi 22,72%, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 5.200 zł, całkowita kwota do zapłaty 6.391,33 zł, oprocentowanie stałe 6,5%, całkowity koszt pożyczki 1.191,33 zł (w tym: prowizja 832,08 zł, odsetki 359,25 zł), 24 miesięcznych rat równych po 266,31 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 15.06.2018 na reprezentatywnym przykładzie. Dla innych parametrów pożyczki wartość RRSO może być inna. Kwota i warunki pożyczki uzależnione są od indywidualnej oceny zdolności i historii kredytowej Wnioskodawcy. Skontaktuj się z naszymi konsultantami, aby bezpłatnie otrzymać ofertę.

Masz pytania ? Skontaktuj się z nami

Wyślij pytanie

lub zadzwoń

+48 71 88 98 600

Warto wiedziećZobacz wszystkie