pozyczka na zeby _ efimea

Kredyt na zęby? Rozłóż stomatologiczne leczenie zębów na raty

Statystyki mówią, że niemal 90% Polaków rezygnuje z leczenia dentystycznego ze względu na wysokie koszty. Coraz częściej decydujemy się alternatywne formy finansowania zabiegów – płatności kartą kredytową czy też pożyczki. Dzięki Efimea każdy ma możliwość posiadania zdrowych i ładnych zębów. Pomagamy pokryć koszty wybranych przez Ciebie zabiegów, a płatność rozkładamy na dogodne raty. Leczenie u stomatologa na raty jest realnym i bardzo komfortowym rozwiązaniem dla osób, które w danej chwili nie mają wystarczających środków, aby opłacić wszystkie wydatki związane z zabiegami.

 

Sposoby na piękne zęby

Białe i proste zęby zwiększają pewność siebie, podwyższają samoocenę, a także ułatwiają nawiązywanie kontaktów. Obecnie perfekcyjny uśmiech może mieć każdy – wystarczy skorzystać z nowoczesnych metod stomatologicznych, takich jak implanty, korony, licówki i aparaty na zęby. Jeśli Twoje uzębienie z czasem straciło wytrzymałość i uległo pogorszeniu, warto podjąć leczenie stomatologiczne, które przywróci mu pożądany blask. Dzięki Programowi Finansowania Zdrowia Efimea możliwe jest rozłożenie kosztów leczenia dentystycznego na raty. Oto cztery najbardziej popularne i sprawdzone metody poprawy uśmiechu:

 • Implanty zębowe

Jeśli z jakiegoś powodu utraciliśmy ząb, warto rozważyć najtrwalszą metodę uzupełnienia, jaką jest implant zębowy. Wszczepia się go w miejsce korzenia, a następnie mocuje na nim koronę. Implant (np. tytanowy, cyrkonowy lub ceramiczny) umieszczany jest na stałe w otworze wywierconym w kości, a później nakładane jest na niego uzupełnienie protetyczne. Implanty zębowe stosuje się przy pojedynczych ubytkach, w przypadku braku kilku zębów lub bezzębiu.

 • Korony

Jedną z metod trwałej odbudowy zęba jest założenie korony, która ma kształt, wielkość oraz barwę dopasowaną do naturalnego uzębienia. Tego typu uzupełnienia protetyczne mają różne rodzaje – wśród nich są m.in. korony pełnoceramiczne, metalowe i porcelanowe. Stosuje się je w sytuacjach, gdy ząb jest znacznie zniszczony przez próchnicę lub uległ złamaniu. Wartym podkreślenia jest fakt, że można założyć je zarówno na ząb żywy, jak i martwy (np. po leczeniu endodontycznym). Ponadto korony można mocować także na implancie zębowym.

 • Licówki

Innym sposobem na upiększenie zębów są licówki, czyli specjalistyczne, cienkie nakładki, które na stałe przykleja się do powierzchni zębów, najczęściej jedynek. Licówki (porcelanowe lub kompozytowe) są skutecznym rozwiązaniem na problemy takie jak szpary między zębami, przebarwienia, stłoczenia, nierówności szkliwa oraz nieodpowiedni kształt lub rozmiar zębów.

 • Aparaty ortodontyczne

Z kolei, aby skorygować cofnięcie żuchwy, szpary międzyzębowe, stłoczenia i inne wady zgryzu, warto zdecydować się na aparat na zęby. Obecnie leczenie ortodontyczne nie musi być związane z klasycznym aparatem z widocznymi, metalowymi zamkami. Pacjent może wybrać także inne opcje, w tym m.in.:

 • aparat kosmetyczny z zamkami ceramicznymi, porcelanowymi, kryształowymi itp., dobrany barwą do naturalnego koloru zębów,
 • aparat samoligaturujący, który nie wymaga stosowania ligatur,
 • aparat lingwalny (językowy), mocowany na zębach od wewnętrznej strony, czyli od strony podniebienia

Ile kosztuje leczenie dentystyczne?

Aby przywrócić piękny wygląd zębów, należy w nie zainwestować trochę czasu i uwagi specjalisty. Z kolei pacjent musi zmierzyć się z finansowaniem leczenia stomatologicznego, które jak się okazuje, wcale nie jest niskie. Właśnie dlatego Efimea oferuje rozłożenie wydatków związanych z leczeniem dentystycznym na raty.

Poniżej przedstawiamy listę przykładowych kosztów:

 • implanty zębowe (tytanowe, cyrkonowe lub ceramiczne) – 2 000 do 4 000 zł,
 • korona pełnoceramiczna – od 1 500 zł,
 • implanty zębowe zakładane z powodu bezzębia – ok. 10 000 zł – górna proteza, ok. 6 000 – dolna proteza,
 • licówki – 1 000 do 3000 zł,
 • aparat ortodontyczny – 1 500 – 5 000 zł za łuk,
 • diagnostyka, plan leczenia – ok. 1 000 zł,
 • wizyty kontrolne – ok. 200 zł

Jak sfinansować leczenie? Zabiegi stomatologiczne na raty

Każdy przypadek powinno się rozpatrywać indywidualnie, a koszty leczenia wahają się w zależności od wybranej kliniki. Dlatego najlepszą metodą, aby sprawdzić dokładną cenę leczenia, jest wizyta u stomatologa lub protetyka.

Efimea oferuje możliwość leczenia zębów na raty. Wystarczy, że wypełnisz nasz wniosek. Pozytywna decyzja kredytowa pozwoli Ci cieszyć się pięknym i białym uśmiechem.

Zależy Ci na prostych i ładnych zębach? Wysokość opłat za leczenie nie musi stanowić przeszkody. Skorzystaj z naszego Programu Finansowania Zdrowia Efimea i zdobądź niezbędne środki finansowe. Możesz wykorzystać je nie tylko na planowany zabieg, ale także sfinansować szereg konsultacji i zabiegów wykonanych w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Potrzebujesz konsultacji i leczenia u specjalisty? Teraz bez problemu możesz rozłożyć płatność na kilka miesięcy. Dzięki temu nawet kosztowne leczenie jest w zasięgu Twojej ręki. Leczenie stomatologiczne na raty jest świetną opcją dla osób, które nie są w stanie jednorazowo pokryć wszystkich kosztów związanych z zabiegami.

Nie wiesz, jak to zrobić? Wystarczy wypełnić wniosek na naszej stronie, aby jeszcze tego samego dnia dostać decyzję kredytową, a środki przeznaczyć na leczenie zębów.

Za jakie zabiegi możesz zapłacić w systemie ratalnym?

Z Efimea zapłacisz nie tylko za usługi stomatologa na raty. Oferujemy także możliwość finansowania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej, ortopedii, rehabilitacji, ginekologii, położnictwa i wielu innych. Wspieramy Twoje leczenie, zdrowie i dobre samopoczucie.

Czy dentysta na raty ma sens? Jeśli chcesz szybko mieć piękny uśmiech, a nie dysponujesz dużymi zasobami finansowymi, to zdecydowanie tak! Licówki, korony, implanty lub aparat na zęby na raty – z Efimea to proste!

Masz pytania ? Skontaktuj się z nami

Wyślij pytanie

lub zadzwoń

+48 71 88 98 600

Warto wiedziećZobacz wszystkie