operacja nosa_Efimea

Ile kosztuje operacja nosa i skąd wziąć na to pieniądze?

Chirurgia plastyczna potrafi zdziałać cuda. Decyzja o operacji plastycznej nosa może być spowodowana brakiem akceptacji własnego wyglądu, ale może również wynikać z przebytego urazu, który spowodował uszczerbek nie tylko na zdrowiu, ale także na wyglądzie. Czy wiesz, ile kosztuje operacja nosa i jak się do niej przygotować?

 

Od czego zależy koszt korekcji nosa?

Funkcjonalna plastyka nosa, czyli zabiegi wykonywane, by poprawić lub przywrócić funkcję narządu węchu (np. plastyka nosa po wypadku, operacja krzywej przegrody nosowej), refundowane są przez NFZ  w klinikach chirurgii plastycznej lub laryngologii. Są to podstawowe zabiegi, których celem jest poprawa jakości życia pacjenta, a nie jego wyglądu.

Krzywa przegroda nosowa może być wadą wrodzoną lub wynikiem urazu. W obu przypadkach warto rozważyć operację krzywej przegrody nosowej, zwłaszcza gdy obecne są dodatkowe dolegliwości: zatkany i niedrożny nos, przewlekły katar, nawracające stany zapalne zatok przynosowych itd. Zabieg może być wykonany bezpłatnie w szpitalu, ale trzeba liczyć się z długimi terminami oczekiwania. Lepszym rozwiązaniem jest prywatna operacja przegrody nosowej. Cena jest uzależniona od kliniki i zaczyna się od około 2 500 zł.

Inaczej sprawa wygląda przy korekcjach plastycznych. Operacja zmniejszenia nosa to zabieg czysto kosmetyczny, a ponieważ jest dość trudny, wymaga obecności doświadczonego chirurga i trzeba liczyć się ze sporym wydatkiem. Estetyczna korekcja nosa wykonywana jest odpłatnie w wyspecjalizowanych klinikach, a ceny zaczynają się od 5 000 zł. Wszystko w zależności od skomplikowania operacji plastycznej nosa. Cena operacji części kostnej to około 7 000 zł, a pełna korekcja nosa to koszt powyżej 10 000 zł. Z zestawień przygotowanych na podstawie cenników klinik, wynika, że średnia cena zabiegu operacji plastycznej nosa to nieco ponad 7 600 zł.

 

operacja nosa_2_Efimea

 

Koszt, z jakim wiąże się operacja plastyczna nosa, to nie tylko cena zabiegu. To także czas rekonwalescencji i koszty zmian opatrunków oraz leków, jakie należy przyjmować po zabiegu, jak również późniejszych wizyt kontrolnych.

Przed wyborem konkretnej kliniki, należy zrobić dobre rozpoznanie i zapoznać się z opiniami o placówce. Nie warto zbytnio oszczędzać i wybierać najtańszą opcję, gdyż korekcja nosa po nieudanym zabiegu to dodatkowy, znaczący wydatek.

 

Finansowanie zabiegów, czyli skąd wziąć na to pieniądze?

Operacja plastyczna nosa to dość specyficzny zabieg, w większości wypadków podyktowany względami estetycznymi, choć nie zawsze. Funkcjonalna plastyka nosa może być pokryta ze środków NFZ, jednak większość zabiegów musi być wykonana prywatnie. Tu możliwości jest kilka:

  • Abonamenty medyczne – niektóre kliniki oferują tzw. abonamenty medyczne na leczenie, czyli opiekę medyczną na podstawie z góry opłacanej składki. Koszty i zakresy usług różnią się w zależności od sieci medycznej. Operacje plastyczne dostępne są zazwyczaj w najdroższych pakietach.
  • Pokrywanie kosztów z własnych oszczędności – jeżeli odkładamy pieniądze na jakiś konkretny cel, warto wykorzystać tak zgromadzone środki.
  • Leczenie na raty – rozwiązanie dla osób, które nie mają oszczędności lub chcą te oszczędności wykorzystać w inny sposób. Kredyt na operację może być w takim wypadku bardzo korzystny, gdyż nie trzeba zbytnio nadwyrężać własnego budżetu i rezygnować z innych wydatków.

Pamiętaj, że pożyczka na leczenie powinna być pozyskiwana z pewnego źródła, od firmy, której warunki finansowania są jasne i czytelne. Właśnie dlatego powstał program finansowania zdrowia Efimea. Dzięki programowi możesz szybko pozyskać fundusze na dowolne zabiegi medyczne, również na zmniejszenie nosa, i w spokoju spłacać wygodne raty, które nie będą dla Ciebie obciążeniem.

Masz pytania ? Skontaktuj się z nami

Wyślij pytanie

lub zadzwoń

+48 71 88 98 600

Warto wiedziećZobacz wszystkie