Licówki porcelanowe

Protezy zębowe – ile kosztują i skąd wziąć na nie pieniądze?

Nawet 40% Polaków w wieku powyżej 65. roku życia jest zupełnie bezzębnych.* To właśnie ta grupa ludzi najczęściej korzysta z protez zębowych. Bezzębność lub znaczne ubytki nie dotyczą jednak tylko seniorów.

Na skutek różnych zdarzeń, młode osoby również tracą zęby. Protezy zębowe na NFZ niestety refundowane są wyłącznie w określonych sytuacjach i tylko z podstawowych materiałów. Tymczasem proteza zębowa w młodym wieku powinna być nieodróżnialna od naturalnych zębów i maksymalnie komfortowa. Najlepszym rozwiązaniem będzie proteza zębowa prywatnie zakładana w gabinecie stomatologicznym.

Protezy zębowe są wykonywane z różnych materiałów, a ich cena jest mocno zróżnicowana i waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Jest to spory koszt, dlatego warto rozważyć kredyt na protezy zębowe, dzięki któremu wydatek nie obciąży zbytnio domowego budżetu.

protezy zebowe

Proteza zębowa na raty. Sposób, by znów cieszyć się zdrowym uśmiechem
Program Finansowania Zdrowia Efimea

Proteza zębowa prywatnie na raty – jakie rodzaje protez są finansowane?

Korzystając z Programu Finansowania Zdrowia Efimea, otrzymasz fundusze na każdy rodzaj zabiegu stomatologicznego, w tym na protezy zębowe. Rodzaje zależą od Twoich potrzeb i nie ma w tym zakresie ograniczeń. Finansujemy m.in.:

  • protezy zębowe z miękkim podniebieniem,
  • protezy zębowe na zatrzaskach,
  • protezy zębowe akrylowe,
  • protezy zębowe sylikonowe,
  • protezy zębowe całkowit

Najlepsze dla większości osób są protezy mocowane na stałe, o których można praktycznie zapomnieć. Czasami jednak konieczne jest wykonanie protez ruchomych, które również zapewniają pełną funkcjonalność zębów i estetykę. W przypadku mniejszych ubytków można zdecydować się na implanty lub korony. Kiedy wybrać protezy zębowe? Na to pytanie musisz znaleźć własną odpowiedź, my zaś podpowiemy Ci skąd wziąć na to pieniądze.

Kredyt na protezy zębowe, czyli korzystna forma finansowania

Zabiegi dentystyczne nie należą do tanich i wie o tym każdy, kto był u stomatologa prywatnie. To, ile kosztują protezy zębowe, zależy od wielu czynników.

Program Finansowania Zdrowia Efimea udziela kredytów medycznych na protezy. Możliwe jest uzyskanie pełnego finansowania + 20% całkowitego kosztu zabiegu na cele związane z wydatkami dodatkowymi. Istnieje również opcja uzyskania zwrotu kosztów już poniesionych. O refinansowanie warto ubiegać się do 12 miesięcy po wykonaniu protezy.

Dzięki możliwości uzyskania kwoty odpowiadającej do 120% kosztów zabiegu i rozłożeniu jej na wygodne do spłaty raty od 3 do 60 miesięcy, wydatki nie ograniczą domowego budżetu.

Sprawdź ofertę dla Ciebie

Wypełnij formularz

Proteza zębowa – cena za wykonanie

Poniżej przygotowaliśmy przykładowy cennik protez zębowych wykonywanych prywatnie. Koszty mogą się różnić w zależności od regionu, kliniki wykonującej protezę oraz innych czynników.

Dlaczego warto się zdecydować?

Dzięki Programowi Efimea, wykonanie korony zęba nie musi wiązać się z wyrzeczeniami oraz koniecznością dokładnego planowania budżetu i odkładania go w czasie. Cena zabiegu nie stanie się obciążeniem dla domowego portfela, co tylko zwiększy radość z nowego wyglądu.

Wypełnij formularz i postępuj zgodnie ze wskazówkami naszego konsultanta.

Protezy zębowe cennik z przykładami:

Procedura Koszt*
Częściowe protezy zębowe akrylowe koszt za 1 ząb 60-150 zł
Częściowe protezy zębowe szkieletowe koszt 800-1 000 zł
Częściowe protezy zębowe nakładkowe od 500 zł
Całkowite protezy zębowe akrylowe, osiadające 150 zł
Całkowita proteza zębowa mocowana na implantach 1 500 zł za 1 implant
Całkowita stała proteza zębowa koszt całej procedury 4 000 zł
Całkowite protezy zębowe akrylowe, osiadające 150 zł
Proteza całkowita akrylowa 900 zł
Proteza szkieletowa 1 300 zł

* Przedstawione ceny protez są orientacyjne. Ostateczny koszt zależy od stopnia skomplikowania zabiegu i jest bardzo indywidualny. Finalny koszt przestawi lekarz podczas konsultacji.

Masz pytania ? Skontaktuj się z nami

Nasi Doradcy odpowiedzą na Twoje pytania,
a także pomogą Ci w przygotowaniu finansowania

*Źródło: raport Naczelnej Izby Lekarskiej, konferencja prasowa pt.: „Bezzębna starość w Polsce! Czy NFZ niszczy zęby Polaków?” z 2015 roku.
https://www.nil.org.pl/biuro-prasowe/konferencje-prasowe/bezzebna-starosc-polakow-lekarze-dentysci-apeluja-o-rzadowy-program-stomatologicznej-opieki-senioralnej