Laserowa korekcja wzroku

Laserowa korekcja wzroku – jak korzystnie sfinansować zabieg?

Z wadami wzroku zmaga się coraz większa część społeczeństwa. Wady wrodzone oraz nabyte na skutek pracy przy komputerze lub zużywania się wzroku zmuszają do częstych odwiedzin u okulisty, okresowych kontroli i noszenia okularów lub soczewek.

Zamiast tego możesz wybrać zabieg laserowej korekcji wzroku, pozwalający na zminimalizowanie lub całkowite wyeliminowanie wady.

Laserowa korekcja wzroku na NFZ niestety nie jest możliwa, gdyż jest to zabieg kosmetyczny. Zastanawiasz się, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku i skąd wziąć na nią pieniądze?

Odpowiedź jest prosta: możesz otrzymać dofinansowanie w formie korzystnego kredytu rozłożonego na raty.

Skorzystaj z finansowania laserowej korekcji wzroku
na przejrzystych i atrakcyjnych zasadach.

Laserowa korekcja wzroku na raty – dlaczego warto?

Laser stosowany jest m.in. do leczenia astygmatyzmu, krótkowzroczności i nadwzroczności. Przynosi bardzo dobre efekty, dlatego warto zdecydować się na zabieg laserowej korekcja wzroku.

Cena uzależniona jest od kliniki oraz rodzaju wady, a średnio kształtuje się na poziomie od 2 000 do 3 500 zł za jedno oko. Nie są to małe kwoty, dlatego wiele osób pozostaje przy klasycznych okularach i soczewkach. Jednak to nie rozwiązuje problemu, a wada wzroku z czasem się powiększa, dlatego laserowa korekcja oczu jest najkorzystniejszym sposobem na naprawę wzroku.

Dzięki kredytowaniu lub refundacji, taki zabieg nie musi być poważnym obciążeniem dla domowego budżetu.

Jak uzyskać kredyt na laserową korekcję wzroku?

Ponieważ zabieg laserowy na oczy wiąże się z dużymi kosztami, zachęcamy do skorzystania z propozycji przygotowanej przez Program Finansowania Zdrowia Efimea. Możliwych jest kilka rodzajów finansowania: na zabieg, któremu dopiero chcesz się poddać, na omówioną operację, gdy masz już konkretny termin oraz na operację, jaka już się odbyła (do 12 miesięcy wstecz).

W każdym przypadku wymagany jest kosztorys zabiegu lub rachunek, na podstawie którego otrzymasz kwotę w całości pokrywającą operację. Masz również możliwość dobrania do 20% wartości zabiegu na wydatki związane z powrotem do zdrowia.

Najważniejszy jest zawsze ten pierwszy krok. Aby uzyskać kredyt na laserową korekcję wzroku, wypełnij formularz zgłoszeniowy, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami konsultanta.

Sprawdź ofertę dla Ciebie

Wypełnij formularz

Zabieg laserowy na oczy – czy są ograniczenia?

Aby można było przeprowadzić zabieg, wada musi być stabilna od przynajmniej roku, a oko musi być w pełni ukształtowane, dlatego zabiegu laserowego nie przeprowadza się u dzieci.

Od którego roku życia laserowa korekcja wzroku jest dozwolona? Przyjmuje się, że bezpieczną granicą jest ukończenie 21. roku życia. Laserowa korekcja wzroku po 50. roku życia również jest możliwa, ale tylko do 55-65 lat. Dlatego lepiej nie zwlekać z decyzją zbyt długo.

Laserowa korekcja wzroku cennik przykładowy:

Procedura Koszt* Rata**
Kwalifikacja do zabiegu usuwania wady wzroku 150-299 zł
Laserowa korekcja wzroku FemtoLASIK na jedno oko 3 600 zł 229,27 zł
Stworzenie planu leczenia 300 zł
Laserowa korekcja wzroku FemtoLASIK na dwoje oczu 7 200-8 400 459-535 zł
Laserowa korekcja wzroku EBK na jedno oko 2 500 zł 159,21 zł
Laserowa korekcja wzroku EBK na dwoje oczu 5 000-6 400 zł 319-408 zł
Badanie diagnostyczne do reoperacji 150-299 zł
Czyszczenie wrastającego nabłonka rogówki 300-600 zł

* Przedstawione ceny zabiegów są orientacyjne. Ostateczny koszt zależy od stopnia skomplikowania zabiegu i jest bardzo indywidualny. Finalny koszt przestawi lekarz podczas konsultacji.
** Przykładowa wysokość raty dla okresu spłaty 24 miesiące. Okres spłaty i wysokość raty można dowolnie dopasować od swoich potrzeb, od 3 do 60 miesięcy.

Masz pytania ? Skontaktuj się z nami

Nasi Doradcy odpowiedzą na Twoje pytania,
a także pomogą Ci w przygotowaniu finansowania