operacja plastyczna nosa

Jak sfinansować koszt operacji plastyczniej nosa?

Kształt nosa ma duży wpływ na ogólny wygląd twarzy. Dlatego wielu osobom przeszkadzają nosy krzywe, zbyt szerokie, spłaszczone, z garbem lub zbyt duże. Jednak trzeba pamiętać, że korekta nosa to jedna z najtrudniejszych operacji plastycznych. Dlatego należy wybrać doświadczonego chirurga, który będzie biegły nie tylko w chirurgii plastycznej, ale też w laryngologii.

Oczywiście za doświadczeniem i renomą eksperta w tej dziedzinie idzie też wysoka cena zabiegu. Kompleksowa korekta nosa to wydatek ponad 8 000 złotych. Trzeba też pamiętać o kosztach konsultacji przed i pozabiegowych oraz o ewentualnych wydatkach związanych z dodatkowymi badaniami.

Jeśli nie możemy lub nie chcemy ponosić takiego wydatku, płacąc za zabieg jednorazowo, to najlepszym wyjściem jest rozłożenie kosztów operacji na wygodne raty.

operacja nosa_2_Efimea

Dzięki Programu Finansowania Zdrowia Efimea
nie musisz odkładać swojego zabiegu.

Jak rozłożyć koszty operacji na raty?

Program Finansowania Zdrowia Efimea umożliwia uzyskanie środków na wykonanie zabiegów bez zbędnych formalności.

Operacja nosa możesz wykonać w dowolnej specjalistycznej klinice w Polsce lub za granicą – nie ingerujemy ani w wybór kliniki, ani lekarzy.

Po ustaleniu terminu i kosztu zabiegu, wystarczy wypełnić wniosek znajdujący się na naszej stronie i określić, w ilu ratach chcesz go spłacić.

Następnie nasi konsultanci skontaktują się z Tobą aby przeprowadzić Cię przez całą procedurę.

Wypełnij formularz

Operacja nosa – co warto wiedzieć?

Pierwszy krok to konsultacja u chirurga plastycznego, ze szczegółowym wywiadem i wykonaniem podstawowych badań.

Wskazana jest też wizyta u laryngologa i badanie endoskopowe wnętrza nosa, sprawdzenie drożności (rynometria), a niekiedy nawet tomografia komputerowa. Dopiero później może zostać wykonana operacja nosa.

Upewnij się czy cena zabiegu zawiera wykonanie zdjęć nosa do dokumentacji, opiekę anestezjologa, a także pobyt w klinice po operacji, który trwa zazwyczaj jeden dzień. Sama operacja nosa, przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym, trwa około dwóch godzin.

Po operacji pacjent otrzymuje leki przeciwbólowe. Na nosie ma założone plastry modelujące, a na nich specjalny plastikowy gips.

Do najważniejszych zaleceń pozabiegowych należy unikanie potraw gorących, twardych i ostrych, które wpływają na przekrwienie twarzy, a także wysiłku fizycznego. Po tygodniu zdejmowane są szwy oraz gips, a w kolejnym tygodniu całkowicie ustępuje obrzęk i zasinienie.

Choć już po dwóch – trzech tygodniach pacjent odzyskuje doskonały wygląd, to całkowite wygojenie nosa trwa około sześciu miesięcy od czasu, gdy została wykonana operacja nosa.

Masz pytania ? Skontaktuj się z nami

Nasi Doradcy odpowiedzą na Twoje pytania,
a także pomogą Ci w przygotowaniu finansowania